İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 07:15 Bu haber 6009 kez okundu
 
Darısı ödenek mağduru Demirağ OSB’nin başına
Yaklaşık 1 yıldır sürdürülen çalışmalar sonucu Gemerek OSB, standartları yüksek bir yola kavuştu. Yapılan çalışmalar ile Gemerek OSB kısa süre sonra cazibe merkezi haline gelerek birçok insana iş sağlayacak. Yaşanan bu durum binlerce insana istihdam sağlaması beklenen Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesini akıllara getirdi.94 milyon TL bedelle 2018 yılında alt yapı ihalesi yapılan ve 2020 yılı sonunda tamamlanması planlanan Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için şu ana kadar ancak 4 milyon TL ödenek sağlandı. Ödenek sorunu giderilebilir ise gecikmelide olsa Demirağ OSB’nin yatırım üssü olması bekleniyor.
EKONOMİ Haberi
Darısı ödenek mağduru Demirağ OSB’nin başına

SİVAS Ohaber- Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçe gezilerine devam ediyor. Her fırsatta ilçelerde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Gemerek ve Şarkışla ilçelerine giderek, devam eden kamu yatırımlarını da yerinde inceledi. İlk olarak Gemerek ilçesinde kaymakamlığı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, görevine yeni başlayan Kaymakam İlhan Kayatürk'e hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette Vali Ayhan, ilçede yürütülen projelerin son durumu hakkında da bilgiler aldı.

GEMEREK OSB CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Altyapı çalışmaları Sivas İl Özel İdaresince tamamlanan ve müteşebbislere yer tahsislerinin devam ettiği Gemerek Organize Sanayi Bölgesine uğrayan Vali Salih Ayhan, Sivas Karayolları ekiplerince devam eden asfalt serim çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışanlara kolaylıklar diledi. Gemerek OSB’de bir yıldır yoğun bir çalışma olduğunu ifade eden Vali Ayhan, “Yıllar önce programa alınan ve altyapısı tamamlanan Gemerek OSB, uzun bir aradan sonra standartları yüksek bir yola kavuşturuldu. İnşallah bu yolumuz birçok insanın aşına, işine gidecek yol olacak, çok kısa sürede buralar cazibe merkezi olacak.” ifadelerini kullandı.Tarım potansiyeli yüksek olan Gemerek ilçesinin, Kayseri’ye yakın olmasının önemli bir avantaj olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, “Gemerek OSB, Kayseri ve Sivaslı müteşebbislerimiz kullanacağı bir yer olacak. Sivas üreten ve istihdam odaklı bir çalışma yapan bir il. Bu gölgedeki tüm parsellerin yer tahsisi yapılarak yakında fabrikalarımızda bacalar tütmeye başlayacak. 40’a yakın yer tahsisi yaptık. İlk fabrikanın temeli atıldı, inşallah diğerleri de yapılacak. Biz üretenin, istihdama katkı sağlayanın her zaman yanında olduğumuzu söyledik, bundan sonra da söylemeye devam edeceğiz. Diğer yandan Gemerek OSB’de elektrik sorununu da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ile görüşerek en kısa sürede çözeceğiz. İş insanlarımızı Gemerek OSB’ye yatırım yapmaya davet ediyorum.” dedi.Vali Salih Ayhan,  Gemerek OSB’de bir süre önce temeli atılan ve yapımı devam Türkiye'de de ilk olan silajlık mısır köklerinin artıklarını kurutarak enerjiye ve mangal kömürüne dönüştürecek olan firmayı ziyaret etti. Gemerek OSB henüz tamamlanmadan üretime hızlı bir şekilde başlayan firmaya hayırlı ve bereketli kazançlar dileyen Vali Ayhan, “Gemerek OSB kısa vadede iyi noktaya gelecek.” diye konuştu.

DEMİRAĞ OSB ÖDENEK BEKLİYOR

Yaşanan bu durum binlerce insana istihdam sağlaması beklenen Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesini akıllara getirdi.94 milyon TL bedelle 2018 yılında alt yapı ihalesi yapılan ve 2020 yılı sonunda tamamlanması planlanan Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için şu ana kadar ancak 4 milyon TL ödenek sağlandı. Ödenek sorunu giderilebilir ise gecikmelide olsa Demirağ OSB’nin yatırım üssü olması bekleniyor.Ohaber

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ohaber
Etiketler: Darısı, ödenek, mağduru, Demirağ, OSB’nin, başına,
Yorumlar
Haber Yazılımı