Haber Detayı
05 Şubat 2021 - Cuma 14:33 Bu haber 3190 kez okundu
 
Halk Otobüsçüleri, Başkan olarak Demirgil’i istiyor
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin genç ve dinamik Başkan Adayı Hakan Demirgil, seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Başkan Adayı Demirgil bu kapsamda Sivas Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Yasin Arslan ve otobüsçü esnafları ile bir araya gelerek, göreve seçilmesi halinde hayata geçirmek istediği projeler hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM Haberi
Halk Otobüsçüleri, Başkan olarak Demirgil’i istiyor

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin genç ve dinamik Başkan Adayı Hakan Demirgil, seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Başkan Adayı Demirgil bu kapsamda Sivas Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Yasin Arslan ve otobüsçü esnafları ile bir araya gelerek, göreve seçilmesi halinde hayata geçirmek istediği projeler hakkında bilgiler verdi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Yasin Arslan,  Başkan Adayı Demirgil ve ekip arkadaşlarına başarılar dileyerek, “Bizler, yani yaklaşık 5 bin kişilik bir ailenin fertleri olarak sizleri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı olarak görmek istiyoruz. Çünkü bizler bugüne kadar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden hiçbir şekilde faydalanamadık. ‘Kredi geri dönüşlerinde sıkıntı olur, notumuz düşer’ endişesi ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi bizlere kredi kullanma olanağı sağlamadı. Oysa bizler halk otobüsçüleri esnafları olarak Halk Bankası’ndan araçlarımızı değiştirmek için yaklaşık 50 milyon TL kredi kullandık ve geri ödemelerimiz de taksit sayısını erken ödeyen bir sürü arkadaşımız var. Bizler sizin projeleriniz ve sağlayacağınız istihdam ile Sivas’a büyük katkılarınız olacağına yürekten inanıyoruz” diye konuştu. Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil ise sorunların çözümü için ekip arkadaşları ile birlikte gece gündüz demeden çalışacaklarını belirterek, “Bizler bu yola çıkarken esnaf olarak esnafın başkanı olmak istedik. Pandemi sürecinde en çok etkilenen sektörlerin başından halk otobüsçülerimiz geliyor. Bizim projelerimizden bir tanesi de esnaf sanatkar vakfı. Bu vakıf bugün olsaydı esnafımızın bu zor günlerinde yanında olacaktı. Nasip olurda göreve gelirsek tüm sorunların çözümü için gece gündüz demeden çalışacağımızın ekip  arkadaşlarımız ile birlikte sözünü veriyoruz” dedi.

HAFİK TERCİHİNİ YAPTI; OYLAR HAKAN DEMİRGİL’E

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, seçim çalışmalarını sadece il merkezinde değil ilçelerde de sürdürüyor. Başkan Adayı Demirgil, bu kapsamda Hafik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Burhan Koçak ve ilçe esnafını ziyaret etti. Hafik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Burhan Koçak, Başkan Adayı Demirgil ve ekip arkadaşlarına çıktıkları yolda başarılar dileyerek, Hafik olarak 32 oyunuz var bu oylardan  30 tanesinin oyu Hakan başkana”dedi. Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil ise Hafil esnaf ve sanatkarına verdikleri destek için teşekkür ederek,  “Tüm başkanlarımız ile güzel projelere imza atacağız, Hafik esnaflarımızda bundan faydalanacak ”dedi. Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil’e gerçekleştirdiği ziyaretlerde bir çok oda başkanı da eşlik etti.

Kaynak: Editör: Ohaber
Etiketler: Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, Sivas Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Yasin Arslan, Hafik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Burhan Koçak
Yorumlar
Haber Yazılımı