Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 15:10 Bu haber 11861 kez okundu
 
İhbar asılsız, projeler gerçek
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, esnaf ve sanatkârlara yönelik hazırladığı projeleri tanıtmak için basın toplantısı düzenledi. Ancak düzenlenen tanıtım toplantısı korona virüs kurallarının ihlal edildiği şikâyeti üzerine emniyet güçleri tarafından basıldı. Yapılan denetimde her hangi bir korona virüs kuralı ihlali tespit edilmemesi üzerine toplantı kaldığı yerden devam etti.
GÜNDEM Haberi
İhbar asılsız, projeler gerçek

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, esnaf ve sanatkârlara yönelik hazırladığı projeleri tanıtmak için basın toplantısı düzenledi. Ancak düzenlenen tanıtım toplantısı korona virüs kurallarının ihlal edildiği şikâyeti üzerine emniyet güçleri tarafından basıldı. Yapılan denetimde her hangi bir korona virüs kuralı ihlali tespit edilmemesi üzerine toplantı kaldığı yerden devam etti.  Konu ile ilgili açıklama yapan Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, talihsiz bir olay yaşandığını belirterek, “Diğer başkan adayının projelerimizi anlatmamız, esnafımızın, sanatkârımızın derdine derman olmamızı engellemek için ve her türlü durumu nasıl kendi lehine çevirmeye çalıştığına sizlerde şahit oldunuz. Ancak hiçbir asılsız ihbar, yıldırma, kışkırtma Sivas’a, esnafımıza olan hizmet sevdamızı engelleyemez. Esnaf ve sanatkârımızın sesi hiçbir şekilde kesilemez. Bizler projelerimizi anlatmaya esnaflarımızın sorunlarına çözüm olacak çalışmalarımızı ortaya koymaya devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki esnaf ve sanatkârımız gereken cevabı demokrasinin olmazsa olmazı olan seçim sandığında verecektir” dedi.

ORTAK AKIL/ŞEFFAF YÖNETİM/ESNAF ODAKLI DEĞİŞİM

Artık, değişimin, yeni şeyler söylemenin ve yeni bir vizyon ortaya koymanın zamanı geldiğini kaydeden Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, “Üyelerinden koparak, ağırlıklı olarak protokol zamanlarında yüzlerini görebildiğimiz temsilcilerimiz, içine kapanık bir çalışma anlayışıyla, esnafın varlık sebebi olduğu bu kuruluşları adeta esnafa kapatmışlardır. Yaptıkları, ettikleri kendileri ve yakın çevresindekiler tarafından bilinmesine rağmen, işin asıl sahipleri olan esnaf ve sanatkarlar tarafından olan bitenin ne olduğu anlaşılamaz hale gelmiştir. Peki, soruyorum size bu yönetim şekli doğrumudur? Buralarda olan biten sizden neden esirgenir? Kaynaklar nedir, imkanlar ne kadar, haklarınızı biliyormusunuz? İşte biz; birlikte olduğumuz çalışma arkadaşlarımız bunun için çalışma kampanyamızın ana fikrini, sizlerin de dileklerine uygun olarak; ‘Ortak Akıl/Şeffaf Yönetim/Esnaf Odaklı Değişim’ olarak belirledik.Biz ne biliyorsak, siz de haberdar olacaksınız. Söz veriyoruz! Biz ne yapıyorsak, sizin yaptıklarınızdan farkı olmadığını göreceksiniz. Söz veriyoruz! Biz hangi imkânlara sahipsek, siz de o imkânları kullanacaksınız. Söz veriyoruz! Projelerimizi de, çalışmalarımızı da sizlerle, “Ortak Akıl’la yürüteceğiz. Buna da söz veriyoruz!”

İŞİMİZİ, AŞIMIZI BİRLİKTE BÜYÜTELİM

“İşimizi, aşımızı birlikte büyütelim” diyerek sözlerini sürdüren Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, “Ben ve arkadaşlarım, ekibim,  iddialarımızı gerçekleştirmek için sizlerin hizmetkarı olarak bu kutsal ve anlamlı göreve talibiz.Projelerimizle birlikte bu göreve yeni bir anlam katmak kararlılığındayız. Bu nedenle sizlerin taleplerinize ve çıkarlarınıza uygun projelerimizi ilerleyen süreçlerde bir bir açıklayacağız” diye konuştu. Proje tanıtım toplantısında bir çok oda başkanı da yer alarak Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil’e tam destek verdi.

Kaynak: Editör: Ohaber
Etiketler: İhbar, asılsız,, projeler, gerçek,
Yorumlar
Haber Yazılımı