Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 10:32 Bu haber 620 kez okundu
 
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin inşaat çalışmaları sürüyor
Okullar bölgesine inşa edilen Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İdari ve Hizmet binasında inşaat çalışmalarını inceleyen Sivas Valisi Salih Ayhan, gelinen son aşama hakkında Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
EĞİTİM Haberi
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin inşaat çalışmaları sürüyor

Normalleşme takvimi içerisinde sahada ki çalışmaların hızla devam ettiğini dile getiren Vali Salih Ayhan; “Bugün Sivas’ımız için önem arz eden, geçmişten beri çok büyük uğraşlar neticesinde ilimize kazandırılan Sivas Bilim Teknoloji Üniversitesi yeni hizmet binasının inşaat çalışmalarını incelemeye geldik. Hafızamızı yokladığımızda Sivas halkının, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerinin, siyasetçilerimizin, milletvekillerimizin birlikte organize olarak Sivas’ımızın ihtiyacı olan bu üniversite konusunda yekvücut olduğunu görmüş olduk. Sivas halkının arzu ve isteklerine karşılık veren Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarının ardından Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kuruldu.” dedi.

SİVAS YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDA ÇOK BÜYÜK BİR DEĞER KAZANDI

Sivas’a modern ve teknolojik altyapısıyla çok güzel bir eğitim tesisi kazandırıldığını belirten Vali Ayhan, “Buraya emek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, YÖK başkanlığına, milletvekillerimize ve sivil toplum örgütlerimize teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Üniversitemiz kuruldu, rektörü atandı, kadrolar oluşturuldu, bütçeler oluşturuldu ve yeni hizmet binası yapılması noktasında da adımlar hızlı bir şekilde atıldı. Sivas yükseköğretim alanında çok büyük bir değer kazandı. Tabii ki fiziki bir gerçekleşme için de zamana ihtiyacımız var.” İfadelerini kullandı.Okullar bölgesindeki eski fuar inşaatının Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne devredildiğini hatırlatan Vali Salih Ayhan, “Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda bu alanın Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine tahsis edilmesine karar verdik. Bölgenin yol kenarı ve kavşak noktasında bulunması da çok önemli. Bu süreçte Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızın da ciddi destekleri oldu. Yüklenici firmamızın kazasız belasız bir şekilde bu süreci tamamlayarak güzel bir iş çıkarmasını arzu ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.İnşaat incelemelerinin ardından Vali Salih Ayhan, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul’u makamında ziyaret ederek, yürütülen akademik çalışmalar hakkında Rektör Kul'dan bilgi aldı. Vali Ayhan, daha sonra Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Tarım ve Mühendislik Laboratuvarı'nda da incelemelerde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sivas, Bilim, ve, Teknoloji, Üniversitesi'nin, inşaat, çalışmaları, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı