Haber Detayı
12 Haziran 2021 - Cumartesi 12:00 Bu haber 3095 kez okundu
 
Taksicilerden Hakan Demirgil’e tam destek
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (SESKKK) Başkan Adayı Hakan Demirgil, taksici esnaflarını duraklarında ziyaret etti. Başkan Adayı Demirgil’e bu ziyaretlerinde Sivas Şoförler Odası Başkanı Şaban Yalman ve Marangozlar Odası Başkanı Raif Aydın da eşlik etti.
GÜNDEM Haberi
Taksicilerden Hakan Demirgil’e tam destek

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (SESKKK) Başkan Adayı Hakan Demirgil, taksici esnaflarını duraklarında ziyaret etti. Başkan Adayı Demirgil’e bu ziyaretlerinde Sivas Şoförler Odası Başkanı Şaban Yalman ve Marangozlar Odası Başkanı Raif Aydın da eşlik etti.  Başkan Adayı Demirgil, ziyaret ettiği taksi duraklarında esnaflara hayata geçirmek istediği projeler hakkında bilgiler vererek, Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan seçim için destek ve dua istedi.Başkan Adayı Demirgil, kooperatifi sadece kredi sağlayan bir kurum olmaktan daha ileri bir aşamaya geçirmek istediğini dile getirdi. fabrika ile esnaf çocuklarına iş imkânı sağlayacaklarını dile getiren Demirgil, “Ahi Evran Esnaf Konutları” Projesi ile esnaf ve sanatkârları maliyetine konut sahibi yapacaklarını belirtti. Başkan Adayı Hakan Demirgil’in, kooperatifi güçlendirecek bir diğer projesi, kısa adı SEV olan “Sanatkar Esnaf Vakfı’nı” kurmak istediğini kaydetti. Demirgil,  vakfın; sıkıntıya düşen esnaf ve sanatkârın can simidi olacağını dile getirdi.

TAKSİCİLER MEVCUT DURUMDAN ŞİKÂYETÇİ

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (SESKKK) Başkan Adayı Hakan Demirgil, ziyaret ettiği taksicilerin sorun ve şikayetlerini de dinledi. Taksiciler, Kredi Kefalet Kooperatifinden kredi kullanmak istediklerinde araçlarının ve duraklarının teminat olarak kabul edilmediğini, bunun yerine kendilerinden ev, arsa veya 2 memur kefil istendiğini belirterek bu durumun kabul edilemez olduğunu belirttiler. Başkan Adayı Hakan Demirgil ise Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan seçimde göreve gelmesi durumunda söz konusu sorunun giderileceğini kaydetti. Taksiciler, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (SESKKK) Başkan Adayı Hakan Demirgil ve ekibine başarılar dileyerek tam destek vereceklerini belirttiler.

Kaynak: Editör: Ohaber
Etiketler: Taksicilerden, Hakan, Demirgil’e, tam, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı