10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

0

YOZGAT (AA) – Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Sorgun İlçe Teşkilatı Başkan ve yöneticileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basını ziyaret etti.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Kutlusoy, yazılı ve görsel basının öneminin yadsınamayacağını ve gazetecilerin demokrasinin önemli unsurlarından biri olduğunu söyledi.

Gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, internet haberciliği gibi alanlarda önemli gelişmeler yaşandığını ifade eden Kutlusoy, "Bilgilendirici ve yol gösterici işleviyle toplumun dinamizm kazanmasına ve demokrasimizin güçlenmesinde önemli katkı sağlayan habercilik, aynı zamanda vatandaşın haber alma özgürlüğüne de yardımcı olmaktadır. Milletimizin basından beklentisi, her zaman basın etiğine bağlı kalmak, yanlış anlaşılmalara fırsat vermemek, halkı doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmektir. Bu durum özellikle bizim ülkemizde daha büyük bir önem taşımaktadır." dedi.

Kutlusoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle öncelikle Yozgat ve ilçeleri olmak üzere tüm ülkedeki gazetecilerin gününü kutladığını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin