Bölgenin en yüksek binası Akros İstanbul olacak

0

Akproje -Ertok Yapı ve Kayselİnşaat’dan oluşan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilen Akros İstanbul, Beylikdüzü-Esenyurt ve Büyükçekmece’nin kesişme noktasında 125metreyle bölgenin en yüksek binası olarak inşa ediliyor.

150 milyon liralık yatırım değerine sahip, biri 35 diğer ikisi 18 katlı 3 blok şeklinde yükselen Akros İstanbul projesi, toplam 496 konut ve 33 ticari üniteden oluşuyor.

Lüks bir yaşam projesi olarak düşünülen Akros İstanbul’da daire büyüklükleri, 79 m2 ila 312 m2 arasında değişiyor. 1+0, 1+1, 2+1 ve 5+1 ‘den oluşan daire seçenekleri modüler yapıya sahip olduğu için 3+1 ve 4+1 büyüklüğünde daireler elde etmek de mümkün. Bölgenin simgesi olmaya aday olan bu yapı, bölgenin en yüksek binası olma özelliğiyle, adres verirken de büyük kolaylık sağlayacak.

Projenin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşanAkproje Yönetim Kurulu BaşkanıAdem Soytekin, sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunarak proje hakkında bilgi verdi. Soytekin “İnşaat sektörü, içinden geçtiğimiz bu dönemde ekonominin lokomotifi durumunda bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda, özellikle kentsel dönüşümün daha da hızlanması ile bu durumun bir müddet daha devam edecektir. Başta İstanbul olmak üzere diğer büyük şehirlerde yeterince boş arsa olmaması, var olanların arsa maliyetlerinin fazla olması nedeni ile yeterince ucuz konut üretilemiyor. İstanbul özelinde sektöre baktığımızda ucuz konutta ciddi bir konut açığı varken, lüks konutlarda ise arz fazlası dikkat çekiyor. Bu durum lüks konut segmentinde kıyasıya bir rekabeti de yanında getiriyor. Bu rekabet ortamında, tüketicilerden gelen talep ve öncelikleri dikkate alan şirketlerin daha başarılı olacaklarını düşünüyoruz. Bu noktada bizler, bu talepleri ve öncelikleri iyi okumak adına bir yandan araştırma ve anketler yaptırırken diğer yandan da yapılan diğer araştırmaları inceliyoruz.‘Akros İstanbul’ projemizi de bu araştırmalar sonucunda hayata geçiriyoruz.150 milyon TL’lik yatırım değerine sahip biri 35, diğer ikisi 18’er katlı ve 3 blok şeklinde yükselen ‘Akros İstanbul’da toplam 496 konut ve 33 ticari ünite bulunuyor.

‘Akros İstanbul’da dairelerin satış fiyatları ise 330 bin TL’den, m2 birim fiyatları ise 3.800 TL’den başlıyor. Teslimlerini Aralık 2018’de gerçekleştireceğimiz ‘Akros İstanbul’, hem yatırım hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere 60 ay 0, 120 ay 0,45 faizle ödeme kolaylığı sağlıyor” dedi.

ErtokYapı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tokmakçı da konuşmasında Akros İstanbul’un bütün dairelerinde var olan balkonların, kapalı ev hayatının dışında keyif yapmak isteyenler içinideal olduğunu vurguladı. Tokmakçı şunları söyledi: Büyüklükleri 7 m2 – 22 m2 arasında değişen balkonların yanı sıra projemizin 35’inci katında bulunan seyir terası da, bölgeye hakim manzarasıyla fark yaratıyor. Ayrıca yüksek binaların önemli sorunlarından biri olan havalandırma sistemleri yerine, binalarımızda kullanılan doğal havalandırma imkanı da ev sahipleri için önemli bir ayrıcalık olacak.

33 cadde dükkanıyla her ihtiyaca cevap veriyor

‘Akros İstanbul, 33 adet cadde dükkanıylaküçük bir çarşı görünümünde. Market, eczane gibi günlük gereksinmelerin karşılanabileceği dükkanlarınyanı sıra kafe ve restoranlarda buluşma mekanları olarak tasarlanmış. Büyük bir kapalı otoparka sahip projede alışverişe gelenler için park sorunu yok.Havuz, fitness, sauna, Türk hamamı gibi sosyal donatıları olan proje, sağlıklı ve keyifli bir hayat sürmek isteyenlere cazip imkanlar sunuyor. Ayrıca 7/24güvenliğin sağlandığı ‘Akros İstanbul’da ‘önce huzur’mottosu projeye yön veren ilkelerin başında geliyor” diye konuştu.

Akproje Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Doğan,Akros İstanbul’un ulaşım konusundaki avantajlarıyla ilgili şunları söyledi: “Konut tercihinde belirleyici etkenlerin başında ulaşımın kolaylığı geliyor. Akros İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’ne, TEM Bağlantı Yolu’na, hastanelere, okullara, AVM’lere ve havaalanına olan yakınlığıyla son derece merkezi bir konuma sahip. Metrobüse komşu olan projemiz, planlanan metro durağına da birkaç adım mesafede. Bu avantajlı konumun, Akros İstanbul’a olan talebin en önemli nedenlerinden biri olacağını düşünüyoruz.”

Projenin ödeme kolaylıkları konusunda açıklama yapan Kaysel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selami Sarıçiçek ise“Hem yatırım, hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere 60 ay 0, 120 ay 0,45 faizle ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Peşin alımlarda özel indirim uyguladığımız gibi kişiye özel esnek ödeme seçenekleriyle de ev sahibi olmak isteyenlere önemli avantajlar sunuyoruz. Ayrıca düşük aidat garantisi vererek,yüksek aidatlardan bunalmış olanlara ekstra bir kolaylık sağladık” dedi.

2017 ciro hedefi 600 milyon TL

Akproje-Ertok Yapı ve Kayselİnşaat’dan oluşan ortak girişimin teslim ettiği 2, devam eden 3 ve 2018 yılı içinde yapımına başlanacak 2 adet projeleri daha bulunuyor.

Grup şirketleri sayesinde bugün yaptıkları inşaatların sadece %20’lik bölümünü oluşturan mal ve hizmeti dışarıdan satın alıyorlar. Kalan % 80’i grup şirketleri ile 3 bin kişiden oluşan istihdam gücüylesağlanıyor. Grup şirketlerinin 2016 yılı cirosuise yaklaşık 500 milyon TL.2017 yılı için 600 milyon TL,2020 yılında da 1 milyar TL’lik bir ciro hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin