Çok Acı Bir Kayıp

0

İlimizin çok sevilen simalarından Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Haydar GÖLBAŞI 18.04.2018 günü sabaha karşı evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Vefatı kısa zamanda duyulan GÖLBAŞI Sivas’ı derin bir üzüntüye boğdu.

İlimizden 7 Haziran ve 1 Kasım Milletvekili Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 2.sıra adayı da olan Haydar Gölbaşı’nın cenazesi yurtiçindeki ve yurtdışındaki yakınlarının Sivas’a gelmesi nedeniyle yarın; 19 Nisan Perşembe saat 11.00’da Cumhuriyet Üniversitesi’nde düzenlenecek törenin ardından 12.30’da Alibaba Cem Evi’nden kaldırılıp, Kangal Irmaç Köyü’nde defnedilecektir.          (İrtibat: Öznur GÖLBAŞI (Eşi) 0 532 303 62 81)

Haydar GÖLBAŞI’ya “Ortak Akıl Gazetesi Ailesi” olarak Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesi, akraba, dost ve arkadaşlarına sabırlar dileriz.

MEKANIN CENNET OLSUN

“GÜZEL ADAM, İYİ İNSAN!.”

Haydar Gölbaşı, 1971 yılında Sivas Kangal Irmaç Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyde, ortaokulu Gürün ve Kangal’da, lise öğrenimini ise Sivas Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Haydar Gölbaşı, aynı anabilim dalında “1980 Sonrası Alevi-Bektaşi Örgütlenmelerinin Sosyolojik Bir İncelemesi” başlıklı çalışmasıyla yüksek lisansını bitirdi. 2010 yılında “Medyanın Seçmen Davranışları Üzerine Etkileri” başlıklı doktora tezi ile Sosyoloji doktoru ünvanını aldı.

Siyaset bilimi, kamu yönetimi, yerel yönetimler, halkla ilişkiler, davranış bilimleri, medya toplum ilişkileri gibi konularda ders veren Gölbaşı, tecrübelerini ve siyaset hayatında geçirdiği bilgi birikimini Cumhuriyet Halk Partisi’ nde değerlendirmek üzere milletvekili adayı olmuştu…

1996-2002 yılları arasında Felsefe Grubu Öğretmeni olarak başladığı çalışma hayatına, 2002 yılında Cumhurİyet Ünİversitesi Cumhurİyet Meslek Yüksek Okulu’ nda öğretim görevlisi olarak devam etti. 2012 yılında Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü’ ne yardımcı doçent olarak atandı.” 

Haydar Gölbaşı’nın, “Aleviler ve Sivas Olayları” ile “1980 Sonrası Alevi-Bektaşi Örgütlenmeleri” isimli iki kitabı, çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. “Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Davranış Bilimleri, Medya, Toplum İlişkileri” gibi konularda ders veren Gölbaşı, tecrübelerini ve siyaset hayatında geçirdiği bilgi birikimini Cumhuriyet Halk Partisi’nde değerlendirmek üzere 2007 ve 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’ nden Sivas Milletvekili Adayı olmuştu.

Cumhuriyet Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktayken hayata veda eden Haydar Gölbaşı, evli ve iki çocuk babasıdır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin