Dikkat tuzak var!

0

SİVAS Ohaber ÖZEL –Sivas’ta trafik cezaları vatandaşa gına getirdi

Sivas’ta adeta ceza gibi trafik uygulamaları vatandaşa kurulan tuzak radarlar insanları canından bezdirdi.

Haber Merkezimize ulaşan bilgilere göre Sivas’ta Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki trafik ekipleri şehir içi ulaşımı, yaya ve sürücü güvenliğini dikkate almayan bir çok olaya kayıtsız kalmaya devam ediyor.

Toplu taşım vasıtalarının disiplinsiz, yaya ve mal güvenliğini tehlikeye atan hareketleri, yaya geçitlerine uymayan sürücü ve yayaların eğitimi, park düzensizlikleri, kırmızı ışık ihlalleri, pati çeken sürücülerin yarattığı kargaşalar karşısında etkili olamayan Sivas emniyeti trafik ekipleri, bir başka konuda çok dikkat çekmeye başladı.

Cezalar can yakıyor ve amaçsız

Vatandaşlar Muhsin YAZICIOĞLU bulvarında yapılan radar uygulamalarının amacını merak ediyor. Özellikle Sivas şehir merkezine girerken o yoldaki kaza oranı nedir? Gece yarısı son derece sakin olan bu yolda pusuya yatan trafik görevlisi hangi düzen ve güvenliği sağlıyor?

Emniyet Müdürlüğü’nün dikkatinin çekilmesini isteyen vatandaşlar, “yaya geçitlerinde hayati tehlike oranımız çok daha yüksek bu konuda neden uygulamalar yapılmıyor. Sokak araları araçlardan geçilmiyor. Olağanüstü hallerde buralarda çok ciddi kayıplara neden olacak felaketler yaşanabilir. Kırmızı ışık ihlallerine neden duyarsızlık var. Emniyetin vatandaşına tuzak kurmak yerine bu konularda düzeni sağlaması gerekmiyor mu” şikayetleri gitgide artıyor.

Ceza uygulamalarının tahsilat amaçlı olduğunu düşündüklerini de düşünen vatandaşlar, “devlet kaynak üretecekse başka konulara da bakmalı. Ceza kesilen asgari ücretli ise, o kişinin aylık gelirinin dörtte biriyle ödeme yapması aile bütçesini bir kaç ay sarsar” ve “lütfen bu acımasız uygulamalar bir düzene girsin, bir yerde var başka bir yerde yok, böyle denetim olmaz” diyerek özellikle şehir içi tuzak radar uygulamalarını kınadılar. Ohaber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin