İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 07:17 Bu haber 11776 kez okundu
 
Başkan adayı Demirgil, anılarını değil projelerini anlattı
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, 2021 yılı Nisan ayı içerinde yapılması beklenen seçim öncesinde destek ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Yeniden Refah Partisi ve Deva Partisi Sivas İl Başkanlıkları ile Ata Sanayi esnaf ve sanatkârlarını ziyaret eden Başkan Adayı Hakan Demirgil, anılarını değil projelerini anlattı.
GÜNDEM Haberi
Başkan adayı Demirgil, anılarını değil projelerini anlattı

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, 2021 yılı Nisan ayı içerinde yapılması beklenen seçim öncesinde destek ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Yeniden Refah Partisi ve Deva Partisi Sivas İl Başkanlıkları ile Ata Sanayi esnaf ve sanatkârlarını ziyaret eden Başkan Adayı Hakan Demirgil, anılarını değil projelerini anlattı.Başkan Adayı Demirgil, ziyaretlerine Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanı Fatih Kalkan ve Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce ile başladı. Demirgil, İl Başkanları Kalkan ve İnce ile partililer tarafından ilgi ile karşılandı. Aynı zamanda esnaf olan Başkan adayı Demirgil, “esnafın başkanının esnaf olması” gerektiğine vurgu yaparak, göreve seçilmesi durumunda tüm esnaf ve sanatkâra eşit yakınlıkta davranacaklarını dile getirdi.

ESNAF ÇOCUKLARINA İŞ İMKÂNI

Sivas esnafının finansal sorunlarının çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağını dile getiren Başkan Adayı Demirgil, bunun için hayata geçirmek istediği projeler ile kooperatifi sadece kredi sağlayan bir kurum olmaktan daha ileri bir aşamaya geçirmek istediğini kaydetti.Bazı projeleri hakkında bilgiler veren Demirgil, “Birlik ve beraberliğin olduğu yerde huzur olur, mutluluk olur, iş de olur aş da olur. Bunun için bin-bin beş yüz esnaf çocuğunun istihdam edileceği araç alt takım malzemeleri veya savunma sanayi ile ilgili bir fabrika projemiz var. İlimiz için hangisi daha rantabl ve daha hızlı hayata geçirilebilir, arkadaşlarımız bu konu üzerinde çalışıyor” dedi.

ESNAF VE SANATLAR KONUT SAHİBİ OLACAK

2015 yılında Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası olarak kurdukları kooperatif aracılığı ile 3,5 yılda 152 esnafı dükkân sahibi yaptığını dile getiren Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu belirterek göreve gelmesi durumunda “Ahi Evran Esnaf Konutları” Projesi ile esnaf ve sanatkârları maliyetine konut sahibi yapacaklarını dile getirdi.

SANATKÂR ESNAF VAKFI (SEV) PROJESİ

Her şeyin başı sevgi diyen Başkan Adayı Hakan Demirgil’in, kooperatifi güçlendirecek bir diğer projesi, kısa adı SEV olan “Sanatkar Esnaf Vakfı’nı” kurmak istediğini kaydetti. Demirgil,  vakfın; sıkıntıya düşen esnaf ve sanatkârın can simidi olacağını belirterek, diğer yandan esnaf çocuklarına eğitim desteği vereceğini ve evlilik yardımı yapacağını söyledi. Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanı Fatih Kalkan ile Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce, projelerin çok önemli ve hayata geçirilebilir olduğunu belirterek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil’e gerçekleştirilecek olan seçimde başarılar diledi.

SANAYİ ESNAFINDAN BAŞKAN ADAYI DEMİRGİL’E TAM DESTEK

Yeniden Refah Partisi ve Deva Partilerinin ardından Ata Sanayi’ne geçen Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, Ülkücü camianın sevilen ve önde gelen isimlerinden, sanayi esnafının duayenlerinden Uğur Ateş ve diğer işyerlerini ziyaret ederek kolaylıklar diledi. Uğur Ateş ve sanayi esnafları ilgi ve alaka ile karşıladıkları Başkan Adayı Demirgil’e güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek başarılar dilediler.Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil'e gerçekleştirdiği ziyaretlerde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ömer Şeker, Marangozlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Yıldız,  Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman, Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazmi Yiğit, Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül ve ustalar eşlik etti.

Kaynak: Editör: Şeref Gülmez
Etiketler: Başkan, adayı, Demirgil,, anılarını, değil, projelerini, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı