Halit Mete Oltulu: “Dostlarıma, hemşerilerime ve bana destek veren vermeyen partililerime teşekkür ediyorum”

0

ANKARA Ohaber ÖZEL -3/4 Şubat 2019 tarihlerinde yapılan “Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nda” Ankara’dan Yüksek Disiplin Kurulu’na aday olan Halit Mete OLTULU bir teşekkür mesajı yayınladı.

OLTULU yayınladığı mesajda özellikle herhangi bir gurubun listesin de olmamasına rağmen aldığı oyların en azından bu ilk ve ciddi deneyim için önemli olduğuna işaret etti.

Halit Mete OLTULU “bu oldukça başarılı bir sonuçtur ve bu başarının gerçek sahipleri gerek Sivas’tan gelen partili dostlarım, gerekse tüm illerin örgütlerindeki irtibat ve ilişkilerimin bulunduğu arkadaşlarımdır” dedi.

“Sonuçlarının ülkemize ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyen OLTULU; “Bildiğiniz üzere Yüksek Disiplin Kurulu’na aday olmuştum. Sonuçta; “231 OY” alarak aday olan arkadaşlarımın arasında 19. oldum. Hiç bir anahtar listede olmadan 15 arkadaşımızın girebildiği kurula çok yakınlaşmanın haklı gururunu yaşıyorum.
Ayrıca, geçersiz oylar içerisinde 39 oyun da tarafıma ait listelerden olmasını da oyumuzun gerçek renginin daha yukarılarda olduğunu göstermesi açısından önemsiyorum.
Ben bu süreçte, geldiğim noktaya katkı koyan tüm arkadaşlarıma, yoldaşlarıma, parti örgütlerimizin gerçek sahiplerine, bana güvenerek yolumuzu açan ve tüm samimiyetleri ile yanımda olan, belki tanımadıkları için yanımda olamayan herkese teşekkür ediyorum. Listelere giren tüm yoldaşlarımı kutluyorum. Bundan sonraki süreçte başta ülkem olmak üzere, partim için çalışmalara devam edeceğimin bilinmesini istiyorum” dedi.

Sivas delegelerinin tamamının desteklemesinin de çok memnuniyet verici bir tespiti olduğunu da sözlerine ekleyen OLTULU, “yarıştığımız kulvarda belediye başkanlıkları yapmış, partimiz de önemli temsil görevleri üslenmiş arkadaşlarım da vardı ve Yüksek Disiplin Kurulu’na seçilen arkadaşlarımın tamamına yakını Sayın Genelbaşkanımızın listesindeydi” de diyen sevilen iş ve siyaset adamı Halit Mete OLTULU bu anlamda da alınan sonucun önemine dikkat çekti.

OLTULU, Cumhuriyet Halk Partisi siyaseti içerisinde aktif roller üstlenerek hizmetlerine devam etme arzusunu da açıkça ifade etti. Ohaber ÖZEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin