Sacit HOCAOĞLU’ndan: ” Kısa Kıssa” Sakal-ı Şerif -2- ve Fetö -13-

0

FETÖ -13-
F.G.nin Papa 2.John Paul’e sunduğu mektup:
Pek Muhterem Papa Cenapları…
Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların Dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekân kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamları getirdik. Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zat-ı âlilerinize en derin teşekkürlerimizi sunarız.
Papa 6.Paul Cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan “Dinlerarası Diyalog” için “Papalık Konseyi” misyonunun bir parçası olarak burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En âciz bir şekilde hatta biraz cür’etle, bu kıymetli hizmetinizi icra etmek yolunda en mütevazi yardımlarımızı sunmak için size geldik…
M. Fetullah Gülen – Rabbin âciz kulu… 9.2.1998
Bu Papadan randevu almak için iki yıl beklemiş ve bir valiz dolusu altın götürmüştür.
Merhum Gazeteci Mehmet Ali Birand’ın 06.10.2010 günlü “Posta” gazetesinde: “Gülen cemaatinin ülkede inanılmaz bir güç kazandığından bahsederek tehlikeli oyun oynandığını belirtiyor ve gün gelir, rüzgâr döner, bu defa “Gülenci” avı başlar” diyor.
Bu uyarıya karşı çıkan Nazlı Ilıcak “Bugün” gazetesinde, her taşın altında “The cemaat” mi var yazısını yazdı…

SAKAL-I ŞERİF -2-
Sivas’ta Belediye binasının arka caddesinde bulunan Ali Ağa Camiînde mevcut Sakal-ı Şerif, Kadir geceleri cemaate tavaf ettirilirdi. PTT mescidinde ramazanda teravih namazı imamlığı yapan babam merhum Ömer hoca, Kadir gecesinde cemaati topluca bu camiye götürürdü. İlahiler eşliğinde, küçük madeni pusula büyüklüğünde, üzerine güzel kokular sürülmüş imamın elindeki bu kutuya göz kapaklarını sürerler ve büyük bir tâzimle öpülür, tavaf edilirdi.
İçimizdeki huzurun ve mutluluğun tadına doyulmazdı!.. Hiç düşünmezdik ki, 1400 sene önce bu kıl, Sivas’ın bu camiîne nereden, kim tarafından, nasıl getirilmiştir ve niçin tavaf ediyoruz? Saygılı olmak başka, tavaf başka!.. Şirk’e bulaştığımızı bize söyleyen müftülük bile yoktu!..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin