Sivas Belediyesi’nde organize işler

0

SİVAS Ohaber –Bu yol nerenin yolu

Sivas Belediyesi imar ihlallerinde sınır tanımamakta ısrarlı uygulamalarına devam ediyor. Tabi bu uygulamalar herkes için geçerli değil.

“Eğer ihlal belediye ile bir yakınlık tesis edemeyen birilerine aitse o zaman hemen “DUR”  deniliyor. Ahlaksızlıkla ve kural tanımazlıkla itham ediliyorlar. Yok eğer (adamını bulduysan) birisi size yardım ediyorsa, o zaman problem yok!”

Bu ifadeler haber merkezimize ulaşan O.N.Ç. isimli esnafımıza ait. Sivas’ın her köşesinde imar yolsuzlukları ve haksız hukuksuz uygulamalar olduğunu da dile getiren vatandaşımız; “nasıl bu kadar adaletsiz olabiliyorlar, anlamakta güçlük çekiyorum” diyerek sitemini sürdürdü.

Aşağıdaki fotoğraf eski Zara yolu olarak da bilinen Şehitler Caddesi’nde bir binanın altına girmeye çalışan bir müteahhit firmaya ait.. İlk bakışta ne olduğu tam olarak anlaşılmasa da fotoğrafın bütününe bakıldığında tamı tamına bir imar ihlali (kaldırımın işgali,) kaldırımın iptali olduğu açıkça görülüyor.

Kim dur diyecek, kime şikayet edeceğiz?

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi kaldırım adeta çitlerle iptal edilmiş ve geçecek yer kalmamış. Görüntü kirliliği ise cabası. Vatandaş soruyor. Kime şikayet edeceğiz?

“Şikayet edeceğim, müteahhitle kötü olacağım, elime ne geçecek. Yine devam edecek bu yanlışlar. Düşman kazandığımız yanımıza kar kalacak” diyen çevredeki esnaflar muhataplardan hem umudunu kesmiş, hem de çekiniyorlar. Görünen tablo bu.

Şikayetlere duyarsız kalan Sivas Belediyesi İmar Müdürü (Mimar) Erol Genç ve İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kazım Özgan’ın duyarsızlıkları, olayların arkasında Belediye Başkanı Sami Aydın’ın olduğunu akla getiriyor diyen vatandaşlar “kimi kime şikayet edeceksin” de diyorlar.

Sivas Belediyesi kafasını kuma gömmeye devam etse de vatandaş küçük büyük tüm imar uygulamalarından doğan haksız işlerden rahatsız ve farkında görünüyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın son Sivas programında Sivas belediye Başkanı Sami Aydın’ı ciddi şekilde uyardığı söylentileri de kulaktan kulağa dolaşmakta. Ohaber

Ortak Akıl Gazetesi; Sivas’ın çıkarları doğrultusunda Sivaslı hemşerilerinin uğradığı haksızlıklarla ilgili olayların takipçisi olmaya devam edecektir.

What’sApp İhbar Hattı: 0546 504 58 58

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin