SİVAS’IN “ALİ ABİSİ” GÖNÜLLERE TAHT KURDU

0

SİVAS Ohaber -Özbelsan Tesisleri’nin açılışında Ali AKYILDIZ rüzgarı esti.

Sivas Belediyesi’ne ait Özbelsan A.Ş.’nin açılış programına Sivas Vali Salih AYHAN, Belediye Başkanı Sami AYDIN ve il protokolü iştirak etti. Belediye Başkan adaylarından Ali AKYILDIZ’ın da katıldığı açılış programına ilgi beklenenin altındaydı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sivas Belediye Başkanı adayına katılımcılar büyük ilgi gösterdiler. Özellikle Vali Ayhan konuşmasında Ali Akyıldız’la ilgili övgü dolu ifadeler kullandı.

-Şaban Kaya’nın konuşmasında kredili büyüme izleri

Kaya, yapılan yeni tesisler hakkında bilgi vererek; “Şirket yerleşkesi için 5084 no.lu teşvik yasasından faydalanarak 176 dönüm arazi tahsisi yapıldı. Daha sonra Beton santralimiz şehir içerisindeydi hemen buraya getirdik. İller Bankası’ndan kredi kullanarak Beton Yapı Elemanları ve Kent Mobilyaları Fabrikası’nı kurduk. Bu tarih Özbelsan’ın 25. kuruluş yıldönümüne nasip oldu. Şuanda yeni yaptığımız bu bina 10.000 m2 kapalı alana sahip. 3000 m2 idari bina, 7000 m2 de tesislerden oluşuyor. Özbelsan birimlerini buraya topladık. Tek çatı altında burası devam edecek. Sivas’ta kurumlar vergisi sıralamasında ilk 10’a girdik. Bu da Sayın başkanımızın çizmiş olduğu yoldan gitmemizle, bize verdiği güvenle oldu. Bundan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

-Özbelsan önceki dönemlerde batma aşamasına geldi

Belediye Başkanı Sami Aydın, “Özbelsan şirketimiz gerçekten çok önemli süreçlerden geçti. Hamdolsun bugün itibariyle gerek istihdam noktasında, gerek üretim noktasında en büyük en önemli şirketlerinden bir tanesi. Özbelsan öyle bir değer ki, eğer bu iyi yönetilemez veya yanlış yönetilirse hem kendisini hem belediyeyi batırır. Ama iyi yönetildiği zaman sürekli büyür kendini de kurtarır, belediyeyi de kurtarır, Sivas’a da büyük değer katar demiştim. Şükürler olsun ki Özbelsan’ın sürekli büyüdüğünü görmekten, Sivas’a değer kattığını görmekten, belediye hizmetlerinde daha ekonomik daha kaliteli hizmet yapması noktasında büyük katkılarının olduğunu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Önceki dönemlerdeki kötü yönetim anlayışının üzerinde duran Aydın’ın hedefinde eski Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün olduğu dikkatlerden kaçmadı.

-Hilmi Bilgin neden yoktu

Açılışa il protokolünün yanısıra Sivas Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız’da katıldı. Açılışa katılan tüm konukların ilgi odağına giren Akyıldız’a Sivas Valisi Salih Ayhan özellikle yürüttüğü seviyeli seçim kampanyası ile ilgili teşekkür etti.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’la çok samimi olduğu gözlenen Ali Akyıldız açılış programına katılan Özbelsan işçilerinin de sevgi görüntülerine neden oldu. Seçim kampanyasında Özbelsan çalışanları ile ilgili vaadleri ile de dikkat çeken Ali Akyıldız’ın önümüzdeki günlerde bu konuda daha detaylı açıklamalar yapması da bekleniyor.

Programda dikkat çeken bir diğer hususun Ak Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin’in açılışta olmaması olduğu konuklar arasındaki yorumlardan da anlaşıldı.

Gazetemizin sorularını da cevaplayan CHP Sivas Belediye Başkanı Akyıldız; “Özbelsan A .Ş. Sivas için çok önemli bir kuruluş ben bu önemli kuruluşu kredilerle ayakta duran bir konumdan çıkaracak önemli projelerin ar-ge merkezi ve kendisine yetecek bir işletme haline dönüştüreceğim. Çalışanların gelir seviyelerini de kareden bir kuruma uygun olarak yeniden düzenleyeceğim. İşçi kardeşlerimle birlikte teknik ekibimin de refah seviyesini yükselteceğim. Tablo meydanda kötü yönetildiğinde şirket batma aşamasına kadar gelebiliyor. Batan değil yükselen işler yapmamız lazım. Bunun içinde hastalıklı yerlere müdahale gerekir ve üretmek gerekir. Bunu ben ekibimle birlikte başaracağım” dedi.

Akyıldız, Sivas halkının kendisine çok güvendiğini gençlerin “Ali Abi,” yetişkinlerin ise kendisine “evladım” diye hitap ettiklerini söyledi. “Bu samimi ilgi benim sorumluluklarımı artırıyor” diyerek sözlerini tamamladı. -Ohaber

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin