SİVAS’TA CADDELER ŞIKIR ŞIKIR

0
SİVAS Ohaber -Ülkemizin dört bir tarafında alınan önlemlerle “EvdeKal” çağrılarına uygun olarak vatandaşların sokağa zaruri ihtiyaçlar dışında çıkmaması tavsiye ediliyor.
Sivas’ta da bu çalışmalara uygun bir dizi uygulamalar devreye sokuldu. Emniyet Müdürlüğü’ne ait araçlarla sürekli uyarı niteliğinde anonslar yapılarak halkın sağlığına dikkat çekiliyor. 
Bütün bu çalışmalara rağmen özellikle;
Sirer Caddesi, Bankalar Caddesi Park Sokaklar, Dörtyol Kavşağı, Mahkeme Çarşısı, Hal Civarı ve Perakende Sebze Hali, Hikmet Işık Caddesi, Kepenek Caddesi adeta bu sağlık ve güvenlik anlayışının dışında görüntülere sahne oluyor. 
Vatandaşlar ise, “halen işin farkında değiliz, ciddi riskler her an ortaya çıkabilir” şeklinde kaygılarını dile getiriyorlar.
Atatürk Caddesi ise günün belli saatlerinde taşıt trafiğine kapatılmasına rağmen, çok ciddi insan yoğunluğunun özellikle bir kamu bankasının önünde biriktiği gözleniyor.
Cadde esnafları ve vatandaşlar bu çelişkili durumların ortadan kalkması gerektiğini ve bankaların oluşturduğu bu görüntünün civar şubelere, Toptancılar Sitesi ve Sanayi Siteleri şubelerine kaydırılabileceğini ifade ediyorlar. “Böylece hem caddede akış sağlanır, birikmelerin önüne geçilebilir. Esnafta kontrollü olarak ticaretini sürdürebilir, insanlar da zaruri alışverişlerini yapabilirler” diyen esnaflar; “İnsan sağlığı çok önemli, tedbirler yetersiz, riskin hangi boyutlarda olduğunu bilmiyoruz, eğer büyükse topyekün sokağa çıkma yasağı uygulanmalı” şeklinde görüşler ortaya koyuyor. 
“Kısa zamanda tedbirler alınmaz, kısıtlanan bölge esnafı ile çarşının diğer esnafları arasındaki eşitsiz uygulamalar sona ermezse önce elemanların işten çıkarılması, sonra da kepenk kapatmamız kaçınılmaz olacaktır” diyen esnaflar; “düşüncelerimizi paylaşmak için Sivas Valisi Salih Ayhan’dan istediğimiz görüşme talebimiz karşılıksız kaldı, Esnaf Odaları ve Ticaret Odası’nın dahi çağrılarının dikkate alınmıyor, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise hiç ortada yok” diyerek sitem ettiler. Ohaber 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin