Sivas’ta on binler “İnce İnce” kükredi, İnce: “En az iki dedi”

0

SİVAS Ohaber ÖZEL -CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Sivas’ta coşkuyla karşılandı, mutlu uğurlandı

 

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sivas’ta halka hitap etti

Ülkede yaşanan ekonomik duruma ve doların yükselişine büyük bir bölüm ayıran İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da tavsiyelerini maddeler halinde bildirdi.

Ortada bir yalancı var, “ya Fakıbaba yalan söylüyor ya da Muharrem İnce”

Güçlü bir ekonomi için çiftçinin de önemine değinen İnce, “Çiftçiye mazotu 3 TL’ye vereceğiz dedim. Fakıbaba 2,5 TL’ye veriyoruz demiş. Ortada bir yalancı bir var. Önümüzdeki günlerde Cuma günü Uşak ya da Afyon’da çiftçinin deposunu doldurup faturayı Fakıbaba’ya göndereceğim. Ödemezse ben helal paramdan ödeyeceğim. Tarım Bakanı’nın adı Fakıbaba, çiftçinin adı fakir baba” ifadelerini kullandı.

-Asgari Ücret Birinci ayda 2.200 Lira olacak

Muharrem İnce; “Asgari Ücret en kısa sürede 2 bin 200 TL olacak. Bu millet tercihini bizden yana kullandığında mutlu yaşayacak.

Erdoğan çıkıp CHP’ye köprü yaptın mı diye soruyor. Ben sana sorayım; Sen hiç şeker farikası yaptın mı? Tüpraş yaptın mı? Demirel’in yaptığı köprü ucuz da senin yaptığın köprü neden pahalı. Böyle bir devlet olamaz. Yol yaptın kalitesiz çöküyor. Hastane yapıyor, yatak başı 300 bin TL. garanti parayı yatırımcıya devlet ödüyor. Hasta olsan da olmasan da bu para ödeniyor. Millet hasta olacak bu gidişle.  Kamu ihale kanununa uymuyorsa yatak başı 900 TL, ödeniyor. Aziz hemşehrilerim memleket soyuluyor” dedi.

Doğan Medyanın satın alınması için Ziraat Bankası 1 Milyar dolar kredi verdi

Ak Partinin’nin halktan çok belirli kesimleri düşündüğünü ifade eden İnce, “Ziraat Bankası geçtiğimiz gün 1 milyar doları götürdü bir kişiye verdi, O da gitti Doğan Medya’yı aldı. Bu parayı fabrikalara verseydi. Bin fabrika ayağa kalkardı. 10 bin KOBİ’ye verseydi, 10 bin KOBİ ayağa kalkardı. Ya da bu parayı çiftçiye verseydi. 100 bin çiftçiye 45 bin TL. verilirdi, çiftçi de kendine gelirdi.”

“Çıkıp Rabia işareti yapıyor. Dolar Osmanlı Tokadı gibi oldu” diyerek sözlerini sürdüren İnce;

“Hiçbir öğrenci cemaat yurduna muhtaç kalmayacak. Bir devlet öğrencilerine bu imkanı sağlayamıyorsa yazıklar olsun. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda öğrencilere yılda iki burs vereceğiz. Bunu ben değil, CHP değil devlet verecek. Bugün çıkıp yardım ediyoruz diyorlar. Bu yardımları onlar değil devlet veriyor. Biz geldiğimizde bunu değiştireceğiz. Halka yardımı devlet yapacak ve anasının ak sütü gibi helal olacak” ifadelerini kullandı.

-Erdoğan bana gariban Cumhurbaşkanı adayı diyor, ondan beş ay kıdemliyim Meclis’te

Devlet yönetiminde liyakata önem vereceğini ifade eden İnce, “Ben Cumhurbaşkanı olduğumda Merkez Bankası başkanını çağırmayacağım. Kimseye talimat vermeyeceğim. İnsanları Türk-Kürt diye ayırmayacağım.

Bana Erdoğan gariban Cumhurbaşkanı diyor. Ben ondan önce milletvekili oldum. Asker olsak ben çavuş o onbaşıydı. 16 senede o nasıl bu varlığın sahibi oldu. Milletvekili maaşıyla bu zenginlik olmaz, ben neden zengin olamadım” diyen İnce;

“Türkiye’nin yönetimi şu an tek adam üzerine ve yanında ehliyetsiz bir takım var. Bu ülkenin evlatları Tayyip Erdoğan’ın marabası değildir. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda benim valim, bakanım demeyeceğim. Bu ülkenin evlatları Erdoğan’ın marabası değildir. Öyle kafama göre sınavları kaldırmayacağım. Eğitimde siyasal uzlaşmaya gideceğiz. Herkesimden insan olacak ve bir yıl tartışacağız. Bunda bir uzlaşma sağlandıktan sonra yeni sisteme geçeceğiz” diyerek vatandaşların gönlüne su serpti.

Erdoğan’ın peşine düşerseniz, “tezek” der, çöplük der… Muharrem İnce’nin peşine düşerseniz “mühendislik” der, “gelecek” der” ifadelerini kullandı.

Sivas İnce’ye büyük moral verdi, ince en az iki dedi 

Çok ciddi hazırlandığı görülen mitingde Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatlarının da yoğun bir gayret içinde oldukları gözlendi.

Onbinlerin katıldığı ve her kesimden insanların bulunduğu mitingde CHP’nin ilçe belediye başkanları, teşkilatlar, birinci ve ikinci sıra adayları Ulaş KARASU, Sinan ÖZTÜRK ve diğer adaylar, Sivas Milletvekili Ali AKYILDIZ ve daha birçok seçilmiş kadrolar hazır bulundular.

2. sıra adayı Sinan ÖZTÜRK’e hususen seslenen İnce; “hadi bakalım bu seçim de şeytanın bacağını kıralım” diyerek iki milletvekili kazanacaklarını iddia eden bir güveni de işaret etti. Ohaber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin