Türkiye'nin ilk “Üretici Pazarı” CarrefourSA hipermarketinde açıldı

0

İSTANBUL (AA) – CarrefourSA, hipermarket müşterilerini, üreticilerle buluşturduğu Üretici Pazarı projesinin ilkini CarrefourSA Bursa Hipermarketi önünde açtı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında CarrefourSA Bursa Alışveriş Merkezi'nde 25 Ocak – 4 Şubat'ta üreticilerin tezgahların başında olduğu bir pazar alanı oluşturuldu.

CarrefourSA'nın, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iş birliğiyle gerçekleştirdiği Yerli Tohum – Taze Mahsul projesi kapsamında Bursa ve bölgesindeki anlaşmalı küçük hacimli çiftçiler üretici pazarındaki yerlerini aldı.

İlk günden itibaren tüketicilerin büyük ilgisini çeken pazarda, lahana, ıspanak, brokoli, karnabahar, pırasa, biber, domates, patates, soğan gibi yerli tohum ürünlerin yanı sıra elma, muz ve çilek çeşitleri de üretici rakamlarına yakın fiyatlar ile satışa sunuldu. Beyaz lahananın kilosu 9 kuruşa, karnabaharın kilosu 59 kuruşa, domatesin kilosu 1,49 lira, 25 kiloluk patates veya soğanın çuvalı 19,75 lira ile pazar tezgahlarında tüketiciler ile buluştu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Ayşin Işıkgece, Üretici Pazarı'nı Türkiye'de ilk defa CarrefourSA Bursa Hipermarket önünde başlattıklarını belirtti.

Işıkgece, şunları kaydetti:

"CarrefourSA olarak Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Yerli Tohum – Taze Mahsul projesinde yer alan üreticilerimizle pazar projemizi gerçekleştirmeye karar verdik. CarrefourSA Bursa Hipermarketimiz önündeki bin metrekarelik alanda pazarımızı kurduk. 25 Ocak – 4 Şubat'ta açık kalacak pazara tüketicilerimiz büyük ilgi gösterdi. 400 ton ürün satıp 1 milyon lira ciro yapmayı hedeflemekteyiz. Üretici Pazarı projemiz önümüzdeki günlerde yerlerini belirleyeceğimiz diğer illerdeki hipermarketlerde de devam edecek."

Tüketiciler kadar küçük üreticileri de düşündüklerini kaydeden Işıkgece, "Özellikle küçük üreticilerin sorunlarına çözüm getirerek, elleri ile büyüttükleri ürünlerine gözümüz gibi bakarak taze taze marketlerimize ulaştırıyoruz. Şimdi ise Üretici Pazarı projemiz ile tüm paydaşları bir araya getirdik. Bu anlamlı proje ile bir taraftan küçük ölçekte üretim yapan çiftçilerimizi pazar kaygısı taşımadan tüketicilerimize ulaşmasına katkı sağlarken, diğer yandan tüketicilerimizin de çok uygun koşullarda kaliteli ve ekonomik ürün satın almalarına aracılık sağladığımızı yerinde anlatmış olduk." ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin